املاک عباس مفرد

فروش زمین در لپاسرک رامسر با راهنمای کامل

آنچه در این مقاله می خوانید...

‌روستای لپاسرک رامسرموقعیت جغرافیاییی روستای لپاسرکمشاغل و تولیدات مردم لپاسرکعوامل تاثیرگذار بر قیمت زمین های روستای لپاسرکنمونه زمین های مورد فروش در لپاسرکفروش زمین در لپاسرک رامسر
فروش زمین در لپاسرک رامسر

فروش زمین در لپاسرک رامسر با منظره جنگل و دریا می تواند یک سرمایه گذاری با قیمت خرید بسیار مناسب در بهترین نقاط برای آینده باشد.

‌روستای لپاسرک رامسر

فروش زمین در لپاسرک رامسر

لپاسرک از روزگاران قدیم جهت سکنی گزیدن مردمان بومی شمال کشور مورد توجه قرار می گرفت. وجود تکه سفال های بسیار زیاد که در خاک باغات این روستا وجود دارد بیانگر قدمت سکونت در این محل می باشد.
در زبان و گویش گیلکی کلمه ( لپا ) به معنی باتلاق و ( سرک ) به معنی بالا و سر است که طبق بررسی های انجام شده و تحقیقات از بومیان قدیمی و ریش سفیدان محل تائید شده که در زمان های بسیار دور مناطق شمالی این روستا دارای زمین های باتلاقی بوده و مردم در دامنه کوه و در نواحی جنوبی این روستا که ارتفاع بالا تری دارد می زیسته اند. بنابراین می توان دریافت که به احتمال قریب به یقین نام روستای لپاسرک رامسر از همین ریشه برگرفته شده باشد.
طبق سرشماری که در سال ۱۳۴۵ انجام گرفت جمعیت روستای لپاسرک در غالب ۱۳ خانوار، تعداد ۷۹ نفر برآورد زده شد. طی سالهای بعد یعنی ۱۳۵۵ به ۱۰۱ نفر با ۱۹ خانوار آمار جمعیت به ثبت رسید.
بر اساس آخرین آمار که در سال ۱۳۸۹ به ثبت رسیده است تعداد ۲۳۲ نفر ساکن این روستای زیبا می باشند.

موقعیت جغرافیاییی روستای لپاسرک

فروش زمین در لپاسرک رامسر

روستای لپاسرک با قرار گرفتن مابین کوه و دریا از سمت غرب با روستای سفید تمشک ، از سمت شرق با روستای طالش محله ، از سمت شمال با دریای خزر و از سمت جنوب با کوه ایلمیلی همسایه است.
متقاضانی که تمایل به خرید و فروش زمین در لپاسرک رامسر دارند به خوبی می دانند که این روستا دارای کمترین فاصله کوه تا دریا را در سطح ایران بوده و همین موجب شده تا مناظر طبیعی شگفت انگیزی در دل روستا بوجود بیآید.

مشاغل و تولیدات مردم لپاسرک

فروش زمین در لپاسرک رامسر

عمده فعالیت های بومیان در زمین های لپاسرک رامسر از روزگاران قدیم کشاورزی و دامداری بوده است.
هرچند که دامداری تقریبا منسوخ شده است اما پرورش گاو و گوسفند به صورت سنتی صورت می پذیرفت.
اما کار کشاورزی در بخش هایی مثل تولید برنج و مرکبات فعالیت کشاورزان همچنان به قوت خود باقی است. لازم به ذکر می باشد که تا سالیان گذشته کشت و پرورش چای نیز در این روستا مرسوم بوده.
از مشاغلی که طی چند دهه اخیر توجه ویژه ای به آن شده است می توان به امر تولید و پرورش گل و گیاهان زینتی اشاره نمود.
با افزایش میزان تقاضای بازار گل و گیاهان زینتی، مردم شمال کشور نسبت به تولید این محصول قدم های بلندی برداشته اند.
در این بین مردم و کشاورزان با اختصاص دادن زمین هایشان در لپاسرک رامسر به تکثیر و پرورش گل و گیاه توانسته اند بخش بزرگی از اقتصاد خانواده را تامین نمایند.
از دیگر مشاغلی که می توان گفت تقریبا از دو دهه اخیر توجه ویژه ای به آن شده است می توان به امر درآمد های ناشی از ورود گردشگران اشاره نمود.
در این خصوص مردم محلی با ساخت ویلا و سوئیت های مرفه با تمام امکانات آسایشی و اختصاص دادن آن به گردشگرانی که شهر رامسر را مقصد خود انتخاب نموده اند به صورت شبانه روزی اجاره می دهند.
در این بین بسیاری از هم وطنان با ورود به این روستای زیبا نسبت به خرید و فروش زمین در لپاسرک رامسر اقدام می نمایند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت زمین های روستای لپاسرک

فروش زمین در لپاسرک رامسر

با افزایش تب قیمت زمین در سراسر ایران و شمال کشور از یک طرف و تورم از سوی دیگر، در روستاهایی مثل لپاسرک رامسر نیز قیمت خرید و فروش زمین رشد چشمگیری داشته است.
از دیگر عواملی که موجب افزایش قیمت خرید و فروش زمین در لپاسرک رامسر می توان به بالا رفتن ورود گردشگران اشاره نمود که به نوبه خود توانستند به صورت ناخواسته در بازار املاک شمال کشور نوعی مزایده انجام دهند.
نزدیک بودن زمین های لپاسرک رامسر با مجموعه تله کابین، نزدیک بودن به مرکز شهر، فاصله کم بین کوه جنگلی تا دریا نیز می تواند از دیگر عوامل افزایش قیمت زمین در لپاسرک رامسر باشد.

نمونه زمین های مورد فروش در لپاسرک

فروش زمین در لپاسرک رامسر

در این قسمت قصد داریم شما را با چند قطعه زمین در لپاسرک رامسر که مورد فروش قرار گرفته است آشنا کنیم:

  1. زمین با کاربری مسکونی، مساحت ۲۵۰ متر مربع، دو بر، دارای سند شش دانگ، مجوز ساخت تا دو طبقه روی پیلوت.
  2. زمین باغ مرکبات، مساحت ۳۵۵۰ متر مربع، مساحت ۳۰۰ متر مربع از زمین در بافت مسکونی قرار دارد، دارای امتیاز آب و برق، نوع سند قولنامه ای.
  3. زمین با کاربری باغات، مساحت ۵۱۰ متر مربع، سند مشاع، طول بر ۷ متر.
  4. زمین با کاربری مسکونی، مساحت ۱۵۲۲ مترمربع، دارای امتیازات آب و برق، سند شش دانگ، قابل تفکیک می باشد.
  5. زمین با کاربری کشاورزی شالیکاری، مساحت ۲۱۵۰ متر مربع، سند قولنامه ای، مناسب جهت کشاورزی.

به دلیل نوسانات بازار املاک و مستغلات کشور، شما عزیزان می توانید جهت کسب بروز ترین قیمت زمین در لپاسرک با ما در تماس باشید.

فروش زمین در لپاسرک رامسر

فروش زمین در لپاسرک رامسر

شما هم وطنان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید هم اکنون از طریق تماس با مشاوران ما از آخرین اخبار مربوط به قیمت و نحوه فروش زمین در لپاسرک رامسر آگاهی یابید.
مشاوران ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان درخصوص خرید و فروش ملک در لپاسرک رامسر می باشند.
یقینا بازار املاک و مستغلات کشور دارای فراز و نشیب های زیادی درخصوص قیمت گذاری است. به همین منظور لازم است تا از همین طریق نسبت به کسب آخرین اطلاعات، اخبار مورد نیاز را دریافت نمود.

حسن عباس مفرد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *